Zigana Doğa Okulu Uygulama Merkezi -TRAKUŞ’TA

Zigana Coğrafyası olarak adlandırılan bölge de dahil olmak üzere ülkemizin bir çok yerinde çevre savunusu ve çevre haklarının geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapan ZCD, Ankara’da Karaali Köyünde Uygulama Merkezi ve Sosyal Tesis açtı.

Çevre hakları ve çevre bilincinin geliştirilmesi konusunda uygulama ve farkındalık çalışmaları yapmak üzere kurulan Merkez, diğer STKların da kullanımına açık olacak.

Daha önce Doğa Okulu kurarak bir çok eğitim ve seminerler gerçekleştiren ZCD, ülkemizde bir köyde ilk kez 2.200 ha.lık alanda Canlı Bitki Müzesi kurmuş, Lames Şenlikleri, Ekoturizm Sempozyumları, Çalıştaylar  ve diğer etkinlikler düzenlemiştir. ZCD bölgede biyo kaçakçılık mücadele çalışmaları da gerçekleştirmektedir.

ZCD Başkanı Savaş AYDIN çevre savunusunun yerel ve bölgesel sınırların ötesinde tüm dünya ölçeğinde işbirliği ve eşgüdümle gerçekleştirilmesi halinde kalıcı ve sürdürülebilir olacağını belirterek ‘bu amaçla hem proje uygulamalarımızı gerçekleştirebileceğimiz hem de diğer STKlarla işbirliği ve eşgüdüm oluşturabileceğimiz bir yapılanmayı Ankara’da oluşturduk. Daha etkili ve kapsamlı çalışmalar gerçekleştirmek için Uygulama Merkezimiz çok önemli bir işlev üstlenmektedir. Merkezimiz diğer STKların kullanımına da açıktır’ dedi.

Haber : Zigana Coğrafyası Derneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir